ייפוי כוח מתמשך

כל אחד מאיתנו עלול להגיע למצב שבו יאבד את צלילותו עד למצב בו הוא כבר אינו יכול לשלוט בענייניו. אדם שמדרדר מנטלית נפגעת יכולתו לקבל החלטות עצמאיות בנוגע לפעולות פשוטות ומורכבות בחייו . כל אחד מאתנו בעקר בגיל השלישי עלול להידרדר למצב בו נטלה מאתנו היכולת לקבל החלטות וזאת פעמים באופן פתאומי עקב תאונה וכד’ או באופן מדורג ואיטי בעקבות מחלה.

מטבע הדברים, אנו נשמח אם מי שיהיה מופקד על ההחלטות יהיה אדם שסמכנו עליו בהיותנו צלולים. עד לאחרונה לא ניתן היה לקבוע מראש אדם/קרוב משפחה שיכנס לנעלינו בנוגע להחלטות החשובות בחיינו במקרה שלא נהיה כשירים לקבל החלטות בעצמנו. תיקון שבחוק הכשרות המשפטית והאפוטרופסות שינה מצב זה לבלי היכר.

החוק מאפשר לכל אדם בוגר, בעודו צלול, לקבוע מי ימונה לטפל בענייניו, ביום שהוא כבר לא יוכל לעשות זאת בעצמו. הדבר מתאפשר בעקבות יצירת כלי משפטי חשוב “יפוי כח מתמשך” שמאפשר מינוי מראש של אדם אחד או יותר לקבל החלטות כמעט בכל תחומי החיים, הן הפיננסיים והן האישיים ביותר עפ”י הוראות שנתן מיפה הכח בעודו צלול. מייפה הכח יכול להגביל את מיופה הכח בכל עניין כך שטווח הפעילות שלו בקבלת ההחלטות יוגדר מראש ומכאן החשיבות של השילוב בין כלכלה ומשפט. יפוי בכח נכנס לתוקף רק במצב בו מייפה הכח לא יוכל לנהל את החלטותיו בעצמו.
עו”ד משה טרספולסקי מנהל משרד עורכי דין בתחומי הנדלן והפיננסים מזה 27 שנים. עו”ד טרספולסקי הוא בעל השכלה כלכלית וחשבונאית מלאה (בוגר האוניברסיטה העברית בכלכלה וראיית חשבון) כך שיוכל לייעץ לכם הן במישור המשפטי והן במישור הפיננסי כלכלי. כך שיפוי הכח יערך בקפדנות בו תשקל הן ההדרגה של מתן הסמכויות לאיש אדם אשר תמנו והן היקף הסמכויות והגבלות בקבלת החלטות קרדינליות לגביכם ובנוגע לרכושכם.
לעו”ד משה טרספולסקי נסיון רב ביעוץ בתחום הכלכלי משפחתי ובעשיית יפויי כח מתמשכים.
החוק קובע שעורך הדין שעורך את יפוי הכח המתמשך אינו יכול להיות ממונה עפ”י יפוי הכח לאף תפקיד כך שאין כל ניגוד עניינים וחשש לערוך יפוי כח מתמשך במשרדנו.

לפרטים וליצירת קשר השאירו פרטים או חייגו

02-6251231